Ayağınızı Evde Ölçün

Yere bir parça kağıt bantlayın. Ölçmek için ayağınızın dış hatlarını çizeceksiniz, bu nedenle bunu halıda veya üzerine yazılması zor olacak başka bir yüzeyde yapmaktan kaçının.

Ayağınızı kağıt parçasının üzerine tam olarak yerleştirin. Bacağınız hafifçe bükülmeli ve kaval kemiğiniz ayak bileğinizin önünde olmalıdır. Ayağınızı kağıdınızdaki herhangi bir çizgiye dik olarak koymaya çalışın. Ayağa kalkabilir, bir sandalyeye oturabilir veya çömelebilirsiniz.

Ayağınızın dış hatlarını her tarafını çizin. Satın almak istediğiniz ayakkabıyla birlikte giymeyi planladığınız çorapları giyebilirsiniz ancak ayakkabı giymeyin.

Ayağınızın uzunluğunu ve genişliğini kağıda işaretleyin. Anahattın her iki tarafına dokunan düz bir çizgi çizmek için kaleminizi kullanın.

Ayağınızın uzunluğunu ölçün. Yukarıdan aşağıya doğru ölçmek için bir mezura veya cetvel kullanın. Bu numarayı bir yere yazın. Bu sayı büyük ölçüde ayakkabı bedeninizi belirleyecektir.

Ayağınızın genişliğini ölçün. Sol ve sağ taraftaki çizgiler arasında ölçün ve numarayı yazın. Birçok ayakkabı farklı genişlikte olduğundan hangi versiyonun satın alınacağını bu sayı belirleyecektir.

Her sayıdan bir inçin 3/16'sını çıkarın. Bu, kalemin çizdiği çizgi ile gerçek ayağınız arasındaki küçük boşluğu doldurmak içindir.

Ayakkabı bedeninizi beden tablosunda bulmak için uzunluk ve genişlik ölçümlerinizi kullanın. Farklı ülkeler, erkekler ve kadınlar farklı bedenler kullanır.

Kaynak: wikihow.com

ayakkabı numaramı nasıl bulabilirim